Awanse w oławskiej komendzie

W poniedziałek, 13 listopada 2017 r., w Komendzie Powiatowej PSP w Oławie zorganizowano uroczystą zbiórkę. Z okazji Narodowego Święta Niepodległości wręczone zostały awanse w stanowiskach służbowych.

Decyzją Komendanta Powiatowego PSP w Oławie awansowanych zostało 11 funkcjonariuszy – odpowiednio na stanowiska dowódcy sekcji, dowódcy zastąpu, starszego ratownika kierowcy oraz starszego ratownika. Wśród wyróżnionych znalazł się również kpt. mgr inż. Piotr Książkiewicz, który z dniem 10 listopada br. objął stanowisko Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Oławie. Jak podkreślił Komendant Powiatowy PSP w Oławie kpt. mgr inż. Bartłomiej Marcinów, dzisiejsze awanse są dowodem uznania dla pełnionej przez strażaków służby oraz prezentowanej przez nich postawy.

Dowódcą uroczystości był mł. bryg. mgr inż. Krzysztof Gielsa, który w piątek 10 listopada br., podczas uroczystego apelu dolnośląskiej PSP z okazji Narodowego Święta Niepodległości, odebrał powołanie na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Oławie.