„Zapobiegajmy pożarom” – powiatowy etap Konkursu rozstrzygnięty

W piątek, 15 grudnia 2017 roku, w Liceum Ogólnokształcącym nr I im. Jana III Sobieskiego w Oławie Starosta Oławski Zdzisław Brezdeń oraz Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Oławie Jerzy Łabowski wręczyli nagrody i dyplomy autorom najlepszych prac zgłoszonych do powiatowego etapu Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy Pożarom”. Oceny zgłoszonych prac dokonała Komisja, w skład której weszli m.in przedstawiciele Starostwa Powiatowego, Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Oławie, KP PSP w Oławie oraz kadry pedagogicznej. Trzeba podkreślić, że nie było to zadanie łatwe, gdyż łącznie zgłoszonych zostało ponad dwieście prac. Były one oceniane w pięciu grupach: przedszkola, szkoły podstawowe klasy I-III, klasy IV-VI, klasy VII-VII i gimnazja oraz dorośli. Zdecydowanie największa rywalizacja miała miejsce wśród uczniów szkół podstawowych – w tych grupach zgłoszono aż 170 prac. Oceniający zgodnie stwierdzili, iż wszystkie prace wymagały dużego zaangażowania ich autorów, potwierdzają sympatię dla strażackiej służby, a także poruszają temat bezpieczeństwa w codziennym życiu.

Poniżej prezentujemy wyróżnione prace i trzymamy kciuki, by jak najwięcej z nich zyskało uznanie na etapie wojewódzkim, a następnie walczyły o zwycięstwo w etapie ogólnopolskim.

Grupa I – przedszkola

Grupa II – szkoły podstawowe, klasy I-III