oławscy strażacy spoKREWnieni służbą

Oddać hołd Żołnierzom Wyklętym i pomagać potrzebującym – oto cele ogólnopolskiej zbiórki krwi „spoKREWnieni służbą”. W ramach II edycji akcji, funkcjonariusze służb podległych MSWiA oraz Wojsko Polskie oddają krew chorym i ofiarom wypadków. W ubiegłym roku zebrano ponad trzy i pół tysiąca litrów krwi. Organizatorzy akcji, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Minister Obrony Narodowej podkreślili, iż jej nazwa jest bardzo wymowna i odwołuje się do naszej wspólnej służby w Polsce.

W miesiącu marcu, funkcjonariusze służb podległych MSWiA oraz Wojsko Polskie będą oddawać krew, by uhonorować pamięć o żołnierzach, którzy w ramach powojennego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego pozostali wierni złożonej przysiędze żołnierskiej. Przede wszystkim jednak, w taki sposób będą pomagać ofiarom wypadków, chorym i potrzebującym. W akcję włączyli się również aktywnie wojewodowie.

Strażacy z oławskiej Komendy, już po raz kolejny zdecydowali się oddać krew, w ramach akcji „spoKREWnieni służbą”. Pierwsza grupa, na czele z Zastępcą Komendanta Powiatowego mł. bryg. Krzysztofem Gielsą, w środę 7 marca 2018 roku stawiła się w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu. Łącznie oddali blisko 3 litry krwi, która z pewnością przyda się osobom potrzebującym pomocy. Pamiętajmy, że krwi nie można „wyprodukować” w warunkach laboratoryjnych. Jedyną metodą jej pozyskania jest właśnie donacja od zdrowego dawcy. Ile kosztuje jedna taka donacja? Jest ona warta tyle, ile uratowane dzięki niej życie i zdrowie, czyli jest bezcenna. Z punktu widzenia biorcy, wartość krwi jest nieprzeliczalna na pieniądze, gdyż oddawanie krwi jest czynem bezinteresownym.