Nowy sprzęt dla oławskiej JRG

W poniedziałek, 12 marca 2018 roku, w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Oławie miało miejsce spotkanie kadry kierowniczej z przedstawicielami firmy Eberspächer Sp. z o.o. z siedzibą w Wysogotowie koło Poznania.

Eberspächer Sp. z o.o. jest  filią Eberspächer Climate Control Systems GmbH & Co. KG. – globalnego producenta  układów wydechowych, systemów ogrzewań postojowych oraz klimatyzacji. Zakład produkcyjny grupy Eberspächer mieści się na terenie powiatu oławskiego – w Godzikowicach, gdzie zatrudnionych jest blisko 600 osób.

Podczas spotkania poruszano m.in. kwestie dalszej współpracy oraz wsparcia JRG w Oławie, jak i ogólnego rozwoju firmy w segmencie transportu medycznego i ratowniczego. Dodatkowo trzy pojazdy w oławskiej JRG są wyposażone w ogrzewanie postojowe firmy Eberspächer, które zapewniają ogromny komfort strażakom podczas jazdy.

Dyrektor Generalny / Członek Zarządu Eberspächer Sp. z o.o. Krzysztof Kondys przekazał na ręce Komendanta Powiatowego kpt. Bartłomieja Marcinów detektor wielogazowy Tetra 4, który z pewnością poprawi bezpieczeństwo strażaków oławskiej JRG. Urządzenie, którego wartość to 2,5tys. zł zastąpi wykorzystywany dotychczas do pomiarów stężenia gazów niebezpiecznych, dziewięcioletni detektor Tetra 3.