Najlepsi z Powiatu – OTWP

Po eliminacjach miejsko-gminnych nadszedł czas na finał powiatowy XLI edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W czwartek, 22 marca 2018 roku, w Sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Oławie spotkali się najlepsi uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych powiatu oławskiego. Zostali przywitani przez wicestarostę Bożenę Worek oraz prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP dh Jerzego Łabowskiego.

Pierwszym etapem finału był test pisemny. Po dokonaniu oceny prawidłowości odpowiedzi, wyłoniono finalistów. Musieli oni, tym razem już ustnie odpowiadać na wylosowane pytania z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Poprawność tych odpowiedzi oceniało jury, pod kierownictwem naczelnika wydziału mł. bryg. Łukasza Antonowicza z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Oławie.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, a laureaci dodatkowo puchary i nagrody rzeczowe, które wręczyli starosta oławski Zdzisław Brezdeń oraz Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Oławie kpt. Bartłomiej Marcinów. Laureaci finału powiatowego, już 24 kwietnia zmierzą się z rówieśnikami z Dolnego Śląska w finale wojewódzkim. Oczywiście trzymamy kciuki!