DZIECI STRAŻAKÓW – STRAŻAKOM

Niewątpliwie, szczególną ozdobą tegorocznych uroczystości z okazji Dnia Strażaka był koncert, który rozpoczął się w piątek o godz. 1800 w Oławskim Ośrodku Kultury. Artyści występujący na scenie zagrali i zaśpiewali dziewięć utworów, zarówno z repertuaru muzyki klasycznej, jak i rozrywkowej. I może nie byłoby w tym nic szczególnego, jednakże wszyscy występujący to dzieci oławskich strażaków. Ich występ był nie tylko okazją do zaprezentowania swoich umiejętności i talentów muzycznych ale przede wszystkim miał na celu uhonorowanie strażaków z okazji ich święta.

Pomysłodawca koncertu – Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP Jerzy Łabowski jest również utalentowany muzycznie. Talent ten, z pewnością odziedziczyły jego córki – Asia, Julka i Ola, które zobaczyliśmy na scenie. Jak się okazało, wśród dzieci strażaków jest wiele utalentowanych muzycznie uczniów i absolwentów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Jadwigi Szajny-Lewandowskiej w Oławie. Wielu z nich ma już za sobą występy na konkursach ogólnopolskich czy międzynarodowych.

Tym razem nie było jednak rywalizacji. Były natomiast życzenia dla wszystkich strażaków, funkcjonariuszy i druhów, które w ustach młodej artystki zabrzmiały w szczególny sposób. Wszyscy wykonawcy otrzymali olbrzymie oklaski, a sala wypełniona była w całości zarówno strażakami, jak i sympatykami straży. Nie skończyło się bez bisów – Magda Gawlińska ze swoim wykonaniem znanego przeboju Christiny Aguilery powtarzała swój występ, z udziałem całej publiczności. I choć to pierwszy taki koncert, nie tylko w Oławie ale w województwie dolnośląskim, to z pewnością nie ostatni!

Wszystkim artystom serdecznie dziękujemy za to wspaniałe wydarzenie.

Pełna relacja z koncertu, dzięki uprzejmości Oławskiej Telewizji Kablowej

Podczas koncertu wystąpili: