Nowy Naczelnik

Odprawa służbowa, zorganizowana we wtorek 18 września 2018 roku, miała szczególny charakter. Podczas cotygodniowego spotkania służbowego kierowników komórek organizacyjnych oławskiej Komendy, Komendant Powiatowy PSP w Oławie kpt. Bartłomiej Marcinów wręczył akt mianowania na stanowisko Naczelnika Wydziału ds. Operacyjnych i Kontrolno-Rozpoznawczych st. kpt. Łukaszowi Słomie. Nowy Naczelnik przez ostatnie cztery miesiące pełnił już funkcję naczelnika tego wydziału, i niewątpliwie potwierdził w tym czasie gotowość do objęcia stanowiska. Komendant pogratulował awansowanemu, życząc sukcesów w służbie i kontynuacji dotychczasowej, wzorowej współpracy. St. kpt. Łukasz Słoma podziękował za zaufanie oraz zapewnił o pełnej gotowości do podejmowania nowych wyzwań.

Podniosła atmosfera nie trwała jednak długo… spotkanie przerwały dzwonki alarmowe. Z otrzymanego przez dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego wynikało, że na 171km autostrady A4 doszło do wypadku z udziałem samochodu ciężarowego i dostawczego busa Zgłaszający podał, że w busie jest kierowca w ciężkim stanie. Do zdarzenia zadysponowane zostały jednostki oławskiej JRG oraz OSP z Domaniowa i Owczar. Po chwili, kolejne zgłoszenie mówiło o przypuszczalnym pożarze przy drodze z Biskupic na Miłocice. Koordynacja działań na stanowisku kierowania wymagała już wzmocnienia jednoosobowego stanowiska dyżurnego – nowy naczelnik niezwłocznie udał się by go wesprzeć!