Ochotnicy zdali egzamin

W niedzielę, 30 września br., 25 strażaków OSP powiatu oławskiego przystąpiło do egzaminu kończącego szkolenie kierowców-konserwatorów sprzętu ratowniczego OSP. Egzamin podzielony był na dwie części – teoretyczną z testem 27-pytaniowym oraz praktyczną, podczas której sprawdzono znajomość obsługi autopompy oraz pilarek. Samo szkolenie rozpoczęło się w połowie września. Słuchacze w tym czasie zdobyli zarówno wiedzę teoretyczną, jak i ćwiczyli w praktyce obsługę pomp pożarniczych, pod okiem kadry trenerskiej z Komendy Powiatowej PSP w Oławie. Jak przyznał Kierownik szkolenia st. kpt. Łukasz Słoma, największy nacisk położono właśnie na praktyczne aspekty wykorzystania sprzętu pożarniczego. Uczestnicy szkolenia wykazali duże zdyscyplinowanie, choć nie wszyscy zostali dopuszczeni do egzaminu – dwóch strażaków nie ukończyło szkolenia.