Ćwierćfinał siatkówki

W piątek, 22 lutego br. w Oławie spotkały się reprezentacje Komendy Powiatowej PSP w Oleśnicy, Trzebnicy oraz gospodarze. Ćwierćfinały zmagań o Puchar Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w piłce siatkowej miały wyłonić dwie, spośród trzech drużyn grupy, które przejdą do kolejnego etapu.

W pierwszym meczu oleśniccy strażacy zdecydowanie pokonali drużynę z Trzebnicy, wygrywając oba sety. Również drugi mecz skończył się przegraną w dwóch setach dla reprezentantów KP PSP w Trzebnicy – tym razem zwyciężyli gospodarze, czyli drużyna KP PSP w Oławie.

Pomimo iż przed trzecim, ostatnim meczem, wiadome było, że obie drużyny przechodzą do kolejnego etapu rozgrywek, spotkanie było niezwykle zacięte. Drużyna gości, pod kierownictwem bryg. Andrzeja Fischera Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnicy stanęła do walki z drużyną gospodarzy, prowadzoną przez kpt. Bartłomieja Marcinów Komendanta Powiatowego PSP w Oławie. Fakt, iż na czele strażackich drużyn stali sami komendanci, albo też licząca wiele lat rywalizacja obu drużyn – któryś z tych elementów z pewnością wpłynął na szczególną motywację zawodników do walki. Drużyny na zmianę osiągały 2-3 punktową przewagę zarówno w pierwszym, jak i w drugim secie. Silniejsi okazali się ostatecznie goście, wygrywając mecz 2:0.

Zacięta walka ale przede wszystkim sportowa atmosfera rywalizacji fair play odczuwalna była od początku do końca turnieju. Organizatorzy dziękują zawodnikom oleśnickiej i trzebnickiej komendy, życząc kolejnych sukcesów. Rywalizując na boisku wiemy, że przy działaniach ratowniczych zawsze możemy liczyć na współpracę, co wielokrotnie już miało miejsce.