Kandydaci na Strażaków OSP

„Drabiny pożarnicze przenośne” oraz „Sprzęt i armatura do podawania wody i piany” były tematami zajęć, które zorganizowano w sobotę, 16 marca br. Na placu Komendy Powiatowej PSP w Oławie stawili się uczestnicy szkolenia podstawowego strażaków ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych. Pod nadzorem st. kpt. Tomasza Engla, dowódcy zmiany oławskiej JRG ćwiczyli techniki sprawiania drabin pożarniczych oraz poznawali rodzaje i sposoby podawania środków gaśniczych.

To kolejny, trzeci już weekend zajęć, które realizowane będą przez dwa miesiące. W tym czasie druhowie poznają zarówno teoretyczne aspekty szeroko rozumianego tematu ratownictwa, jak i w praktyce przećwiczą sposoby operowania sprzętem ratowniczym. Przed nimi jeszcze m.in. testy w komorze dymowej w ośrodku szkolenia w Miliczu, czy też zajęcia z hydraulicznym sprzętem ratowniczym, podczas których będą mieli okazję nauczyć się sposobów wykonania dostępu do osób zakleszczonych w samochodzie.

W szkoleniu bierze udział 36 druhów z jednostek OSP powiatu oławskiego. Warto podkreślić, że wśród nich są aż cztery kobiety. Szkolenie zakończy się egzaminem, w dniu 28 kwietnia br. Trzymamy kciuki za wszystkich uczestników!