Teraz finał!

Po drugim miejscu w rozgrywkach ćwierćfinałowych, we wtorek 9 kwietnia br. drużyna oławskiej Komendy stanęła do walki w półfinałowym turnieju Mistrzostw Województwa Dolnośląskiego w Piłce Siatkowej. Tym razem, liczyło się tylko zwycięstwo! Z tym samym nastawieniem przyjechały do Oławy drużyny z Komendy Miejskiej PSP w Legnicy oraz Komendy Powiatowej PSP w Zgorzelcu. W latach ubiegłych, gospodarze kilkakrotnie spotykali się z legnicką drużyną, zazwyczaj w turniejach finałowych – fakt ten zapowiadał naprawdę ciekawe widowisko!

Pierwszy mecz pokazał, iż gospodarze są w dobrej formie – oławska drużyna, pod kierownictwem Komendanta Powiatowego PSP w Oławie kpt. Bartłomieja Marcinów pokonała zdecydowanie drużynę ze Zgorzelca 2:0. W kolejnym meczu przedstawiciele zgorzeleckiej Komendy również ulegli przeciwnikom – reprezentacji Komendy Miejskiej PSP w Legnicy. Trzeci mecz miał więc zadecydować o wszystkim.

Strategia była prosta – walczyć i wygrać! Z takim nastawieniem, na parkiet hali Oławskiego Centrum Kultury Fizycznej wyszli przedstawiciele Komendy Powiatowej PSP w Oławie. W składzie drużyny, która niejednokrotnie triumfowała w turnieju wojewódzkim, znalazło się kilku młodych zawodników. I, jak się okazało, było to dobre połączenie. Oba sety obfitowały w efektowne wymiany piłki. W obu nie zabrakło emocji i… oba wygrała drużyna gospodarzy!

Nie wiadomo jeszcze, z kim oławscy strażacy spotkają się w turnieju finałowym ale pewne jest, że będziemy walczyć o zwycięstwo!