Najlepsi w powiecie

Przed południem, w niedzielę 2 czerwca br. na boisku sportowym w Siedlcach do rywalizacji stanęło 13 drużyn, by wyłonić najlepszą w sportach pożarniczych Młodzieżową Drużynę Pożarniczą  powiatu oławskiego. Po meldunku złożonym przez Komendanta Gminnego OSP dh Tadeusza Frysztaka, zawody otworzył Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Oławie dh Jan Ciętak. Wszystkim chyba zależało, by jak najszybciej rozpocząć starty, gdyż z minuty na minutę robiło się coraz cieplej…

Pierwsza do ćwiczenia bojowego wystartowała jedyna w dzisiejszych Zawodach drużyna dziewczęca, reprezentująca OSP Minkowice Oławskie. Dobre tempo rozwinięcia i sprawny podział zadań zapowiadał dobry czas. Trudności pojawiły się jednak na stanowiskach wodnych i tu drużyna straciła wiele cennych sekund. Podczas kolejnego startu, tym razem drużyn chłopięcych, problemy na stanowisku wodnym znów się powtórzyły – kolejna drużyna zgłaszała wadliwą pracę jednej hydronetki. Decyzją Sędziego głównego bryg. Krzysztofa Gielsy, ćwiczenie bojowe zostało przerwane do czasu wymiany hydronetki – rozpoczęto starty biegów sztafetowych.

Na szczęście biegi sztafet pożarniczych przeprowadzono bez większych problemów. W tym czasie wymieniony został uszkodzony sprzęt i ćwiczenie bojowe zostało powtórzone. O zwycięstwie decydowała więc szybkość i technika pokonania przeszkód oraz wykonania zadań. Komisja sędziowska składająca się ze strażaków oławskiej Komendy  pilnowała poprawności wykonania zadań, zwracając dużą uwagę przede wszystkim na bezpieczeństwo młodych zawodników.

W bieżącym roku najlepiej wypadli przedstawiciele OSP Bystrzyca. Drugie miejsce na podium zajęła młodzież z OSP Wójcice, a trzecie zdobyli przedstawiciele OSP Oława. Drużyna OSP Oława to uczniowie oławskiego gimnazjum, którzy ćwiczą pod okiem Dowódcy oławskiej JRG st. kpt. Piotra Książkiewicza. Jak co roku, wraz z drużynami powiatu oławskiego startują drużyny z gminy Siechnice. Tym razem drużyna OSP Święta Katarzyna zajęła VI miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów.

Puchary, medale i dyplomy uczestnikom dzisiejszych zawodów wręczali przedstawiciele władz gminnych na czele z Burmistrzem Jelcza-Laskowic Bogdanem Szczęśniakiem oraz Wójtem Gminy Oława Henrykiem Kuriatą. Finalistom klasyfikacji powiatowej puchary wręczyli Komendant Powiatowy PSP w Oławie kpt. Bartłomiej Marcinów oraz Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Oławie dh Jan Ciętak. Zawody upłynęły w atmosferze rywalizacji fair play i przy zdecydowanie słonecznej pogodzie. Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

Protokół końcowy sędziego głównego.