Sala edukacyjna OGNIK

Od 2017 roku, w Komendzie Powiatowej PSP w Oławie działa Sala edukacyjna OGNIK. Jest to ważny element w szeroko rozumianej działalności prewencyjnej Państwowej Straży Pożarnej. Wycieczki do jednostek ratowniczo-gaśniczych cieszą się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Mogą tam poznać charakter strażackiej służby, wykorzystywany sprzęt i pojazdy pożarnicze.

Oławski OGNIK, utworzony w ramach rządowego programu „Bezpieczna +”, to kolejny element edukacji, skierowany do najmłodszych mieszkańców powiatu. Zajęcia prowadzone przez strażaków obejmują m.in. zasady bezpiecznego zachowania w domu, wykonywanie połączeń na numery alarmowe, udzielanie pierwszej pomocy, obsługę podręcznego sprzętu gaśniczego. Celem nadrzędnym prowadzonych działań jest zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców powiatu oławskiego oraz ograniczenie liczby ofiar śmiertelnych i osób poszkodowanych.

Zapraszamy do odwiedzin – poniżej zamieszamy Regulamin sali edukacyjnej OGNIK, formularz zgłoszeniowy oraz galerię zdjęć.

OGNIK – regulamin OGNIK – formularz zgłoszenia

 

Galeria zdjęć Oławskiego OGNIKA